Boşanma Avukatı Ankara

Boşanma Avukatları Ankara

İyi bir boşanma avukatı sizi farketmelidir. Boşanma davası oldukça zor bir süreçtir. Bundan dolayı dava süresince size destek olacak bir boşanma avukatı bulmanız ön şarttır. Peki uzman bir boşanma avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Ayrıca duruşmanız çekişmeli mi veya anlaşmalı mı olacak?

Aynı zamanda boşanma davaları nasıl açılır buna da dokunalım. Boşanma davası iki biçimde açılmaktadır. Eğer yanlar boşanma konusunda anlaşırsa mahkemeye müracaat etmeleri durumunda anlaşmalı şekilde evliliğe son verebilirler. Anlaşmalı olarak ayrılmanın gerçekleşmesi için birlikteliğin en az bir sene devam etmiş olması gerekmektedir. Eğer evlilik bir yıldan kısa sürmüş ise taraflar anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırmak için başvuruda bulunamazlar. Bu halde çekişmeli şekilde başvuru yapmak durumundadırlar. Anlaşmalı biçimde boşanabilmek için mahkemeye bir anlaşmalı ayrılma mutabakat metni sunmaları gereklidir. Bu anlaşma metninin bir avukat mesleği icra eden biri tarafından meydana getirilmesi çok iyi olacaktır. Bunun ardından eşler hakim karşına çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini söylemelidirler. Çekişmeli olarak evliliğe son vermek için bir boşanma sebebine ihtiyaç vardır. Bu boşanma sebebinin yerinde olması gerekir. bunun yanında evliliği bitirme nedeninin ispatlanması gerekir. Boşanma davasında davayı açan taraf boşanma nedenlerini her çeşit kanıtla kanıtlayabilir. bir örnek verecek olursak telefon kayıtları delil olarak kullanılabilir. Çekişmeli boşanma davası baya uzun sürmektedir. Davayı hızlandırmak için bir hukukçudan yardım alınmalıdır.Boşanma Avukatı kelimesi hiç bir zaman aklımıza iyi çağrışımlar getirmez. Bunun nedeni tecrübeler olabilir Bu yazıyı oku mi? Boşanma Avukatlarının bir çoğu toplumu iyileştirmek için avukat olmamıştır. Bir çok boşanma avukatı , avukat olmaya finansal sebepler nedeniyle başlamıştır. Bundan dolayı Ankarada avukatınızı belirlerken ince okuyup sık dokumalısınız.

Haddinden fazla boşanma avukatı var. İyi avukatı nasıl seçeceğim?
Boşanma avukatınızı belirlerken en mantıklı yol tavsiyelerdir. Diğer bir yol ise googledan iyi bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yola karar verdiyseniz bulduğunuz avukatı öven internet blogları da aynı şekilde bulacaksınızdır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Boşanma Avukatı Ankara”

Leave a Reply

Gravatar