Ankarada Tavsiye Avukat Var mı?

Ankarada Boşanma Avukatları

İyi bir boşanma avukatı düşüncelerinizi farketmelidir. Boşanma davası oldukça zor bir süreçtir. Bu sebeplidir ki süreç boyunca size yardımcı olabilecek bir boşanma uzmanı avukat bulmanız önemlidir. Öyleyse en iyi bir ankara avukatını nasıl bulabilirsiniz? Bunun yanında duruşmanız çekişmeli mi ya da anlaşmalı mı olacak?

Bununla birlikte boşanma davası ne şekilde açılır ona da değinelim. Boşanma davaları iki şekilde açılabilir. Eğer taraflar evliliği bitirme konusunda anlaşmışlarsa aile mahkemesine başvurmaları durumunda anlaşmalı olarak ayrılabilirler. Anlaşmalı şekilde boşanmanın gerçekleşmesi için evlilik hayatının minimum bir sene sürmüş olması gerekmektedir. Eğer evlilik bir seneden kısa sürmüş ise taraflar anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırmak için başvuruda bulunamazlar. Bu halde çekişmeli şekilde başvuruda bulunmak durumundadırlar. Anlaşmalı biçimde ayrılabilmek için aile mahkemesine bir anlaşmalı ayrılma protokolü sunmaları gerekmektedir. Bu mutabakat metninin bir avukat aracılığıyla kaleme alınması faydalı olacaktır. Daha sonra taraflar aile mahkemesine çıkmalı ve anlaşmalı boşanma metnini kabul ettiklerini belirtmelidirler. Çekişmeli şekilde ayrılmak için bir boşanma nedenine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu evliliği bitirme gerekçesinin haklı olması gerekmektedir. buna ek boşanma avukatı ankara olarak evliliğe son verme gerekçesinin kanıtlanması gerekir. Boşanma davasında davacı taraf boşanma nedenlerini her çeşit kanıtla kanıtlayabilir. bir örnek verecek olursak telefon kayıtları delil olarak kullanılabilir. Çekişmeli boşanma davası oldukça uzun sürmektedir. Dava süresini kısaltmak için bir boşanma avukatından yardım istenmelidir.Ankarada Boşanma Avukatı sözcüğü kesinlikle beynimize güzel fikirler getirmez. Bunun sebebi farkındalığımız olabilir mi? Avukatların neredeyse hepsi insanlık düzeyini daha iyi hale getirmek sebebiyle avukat olmamıştır. Bir çok avukat , boşanma avukatı olmaya para sebebiyle başlamıştır. Bu nedenle Ankarada boşanma avukatınızı belirlerken iyi araştırma yapmalısınız.

Fazlasıyla avukat var. Doğru boşanma avukatını hangi şekilde seçeceğim?
Boşanma avukatı belirlerken en iyi yol yakın çevrenizin tavsiyeleridir. Diğer bir yol ise internetten araştırma yapmaktır. Eğer bu yolu seçecekseniz bulduğunuz boşanma avukatlarını öven websiteleri de aynı şekilde bulacaksınızdır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Ankarada Tavsiye Avukat Var mı?”

Leave a Reply

Gravatar